Pruszcz Gdański

Kolizja strażaków jadących do wypadku

Kolizja strażaków jadących do wypadku

W dniu 22 Października 2018 roku około 13:36 do pruszczańskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Juszkowo przed bramkami autostrady A1 - zderzyły się tam dwa samochody ciężarowe i jeden samochód osobowy. Na miejsce udali się strażacy z OSP Łęgowo oraz strażacy z JRG Pruszcz Gdański.

Jeden z dwóch pojazdów jednostki ratowniczo-gaśniczej, samochód lekki ratownictwa technicznego (331[G]40) wymijał samochody stojące w korku na ul. Grunwaldzkiej, z bocznej ulicy Wojska Polskiego wyjeżdżał Peugeot 306 prowadzony przez starszego mężczyznę, mężczyzna wymusił pierwszeństwo pojazdowi uprzywilejowanemu i doszło do zderzenia.

Na szczęście trzem strażakom i mężczyźnie z samochodu nic się nie stało, a do wypadku w Juszkowie udali się strażacy z OSP Pruszcz Gdański. Na miejsce przybył zastępca komendanta powiatowego mł. bryg. Wojciech Wanat. Do czasu wyjaśnień przez policje, ruch był utrudniony, a pojazdy czekały na lawetę. Tuż po 14:30 na miejsce dotarła laweta, która ściągnęła auto z drogi, oraz przetransportowała rozbity pojazd strażacki na plac komendy powiatowej. Policja na kierującego pojazdem osobowym nałożyła mandat karny.

Strażacki.pl

W dniu 22 Października 2018 roku około 13:36 do pruszczańskich strażaków


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również