Podole Górowa

Sąsiedzi wodą i śniegiem uratowali dom przed pożarem

Sąsiedzi wodą i śniegiem uratowali dom przed pożarem

W piątek, 8 lutego około godziny 12zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Gródek nad Dunajcem, Rożnów oraz Przydonica  zadysponowane zostały do działań w miejscowości Podole Górowa. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożar powstał w pomieszczeniu kotłowni na poziomie parteru budynku mieszkalnego.

Pożar został przygaszony przez sąsiadów za pomocą śniegu oraz wiader z wodą. W chwili powstania zdarzenia w budynku nikt nie przebywał. Prąd w budynku został odłączony przez wyłączenie bezpieczników, zawór gazu ziemnego zakręcony. Na miejsce zdarzenia ratownicy dotarli samochodem SLRR Nissan, zastępy gaśnicze pozostały około 200 od miejsca zdarzenia. Dojazd prowadził stromą wąską drogą.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięcie na zewnątrz spalonego opału (węgiel, drewno) i dogaszeniu go  wodą z instalacji wodnej budynku. Sprawdzono kamerą termowizyjną miejsce pożaru oraz sąsiadujących pomieszczeń a detektorem wielogazowym pomieszczenia w budynku. Oddymiono pomieszczenia za pomocą wentylatora oddymiającego. W pomieszczeniu bezpośrednio przyległym do kotłowni ze ścian oraz sufitu usunięto część okopconych paneli. Po oddymieniu dokonano ponownej kontroli pomieszczeń.

Żródło: KM PSP w Nowym Sączu 

Strażacki.pl

W piątek, 8 lutego około godziny 12zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP


Sklep pożarniczy Florian

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus