Boguszów-Gorce

Strażacy uratowali uwięzionego psa!!

Strażacy uratowali uwięzionego psa!!

Wczoraj (2.08.2017) około godziny 9:00 strażacy otrzymali wezwanie na ul. Poniatowskiego w Boguszowie-Gorcach, gdzie przy jednym z budynków, z nieużytkowanej studzienki kanalizacyjnej słychać było skowyt psa. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków okazało się, że pies znajduje się pod powierzchnią ziemi na głębokości około 1,5 m, w przestrzeni do której doprowadza mały otwór przy drzewie.

Pies dostał się tam prawdopodobnie starym kolektorem kanalizacyjnym po przebyciu kilkudziesięciu metrów, niestety nie było innej możliwości wyjścia jak miejsce do którego się doczołgał. Według relacji lokatorów, wynikało, że pies mógł tam przebywać nawet od tygodnia.

Natychmiast strażacy podjęli działania. W pierwszej fazie ratownicy ręcznie obkopali otwór aby powiększyć przestrzeń i podać psu pokarm i wodę. Następnie kamerą wziernikową sprawdzono przestrzeń, w której znajdowało się zwierze, aby bezpiecznie zdejmować kolejne warstwy ziemi już przy pomocy koparki. Po kilku ruchach łyżki otwór został powiększony, a ostateczne prace zostały dla bezpieczeństwa wykonane ręcznie. Pies został wydobyty na powierzchnie i choć mocno zmęczony to cały i zdrowy, przekazany został pod opiekę fundacji Na pomoc zwierzętom.

Akcja trwała blisko 3,5 godziny, a w działaniach udział brały zastępy OSP Boguszów oraz dwa zastępy JRG-1 Wałbrzych.

Foto/info OSP Boguszów

remiza998 750 100px

kalendarze zmianowe

florian maly

Galeria

Strazacki.pl