Koźmin Wielkopolski poniedziałek, 26 listopada 2018

STRAŻACY W AKCJI: O krok od tragedii. Tlenek węgla zaatakował w Koźminie Wlkp. [ZDJĘCIA]

STRAŻACY W AKCJI: O krok od tragedii. Tlenek węgla zaatakował w Koźminie Wlkp. [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 25 listopada o godzinie 10:26 do PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie z informacją, że w budynku mieszkalnym w Koźminie Wielkopolskim znajdują się dwie nieprzytomne osoby, prawdopodobnie na skutek oddziaływania tlenku węgla.

Wysłano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz dwa zastępy z Jednostki OSP Koźmin Wielkopolski.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w budynku znajdują się cztery osoby w tym dwie są nieprzytomne, na miejscu był Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajmował się udzielaniem pomocy osobom poszkodowanym. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego weszli do budynku i przy pomocy urządzenia wielogazowego dokonali pomiarów pod kątem występowania tlenku węgla. W pomieszczeniu w którym znajdowały się osoby poszkodowane urządzenie pomiarowe wykazało obecność tlenku węgla, dlatego osoby te musiały opuścić pokój i udać się w miejsce bezpieczne. W trakcie prowadzonych działań, KDR uzyskał informację, że na miejsce leci śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca. Po wylądowaniu LPR, strażacy pojazdem pożarniczym przetransportowali lekarza i ratownika na miejsce zdarzenia. Po przebadaniu osób poszkodowanych Lekarz podjął decyzję o przetransportowaniu dwóch osób poszkodowanych do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, natomiast dwie osoby pozostały na miejscu i nie wymagały hospitalizacji.

Wszystkie pomieszczenia w budynku zostały przewietrzone i ponownie sprawdzone miernikiem wielogazowym. Wynik dokonanych pomiarów potwierdził likwidację zagrożenia.

Info/foto dzięki uprzejmości krotoszyn.naszemiasto.pl

Redakcja/Strazacki.pl


florian v3

750x100 uvex v2

750x100 etui nowe wzory


Galeria

Czytaj również