Wadowice

Strażacy z Wadowic uratowali psa!

Strażacy z Wadowic uratowali psa!

W czwartek tj. 3 stycznia 2019 roku do Stanowska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach wpłynęło zgłoszenie o psie uwięzionym w rurze kanalizacji burzowej. Dyżurny operacyjny zadysponował na miejsce zdarzenia siły i środki Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wadowicach oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w  Lanckoronie.

Po dotarciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ratownicy usłyszeli skomlenie psa dobiegające z rury o średnicy 30 cm i długości około 25 metrów. Od właściciela zwierzęcia uzyskano informację, że pies zaginął w noc sylwestrową, uciekając w popłochu w czasie wystrzałów fajerwerków. Mimo trudności w określeniu dokładnej lokalizacji psa, wytypowano najbardziej prawdopodobne miejsce jego przebywania, w którym po odkopaniu fragmentu nawierzchni ziemnej wycięto otwór w rurze kanalizacyjnej.

Miejsce wykonania otworu okazało się trafne - w odległości okoł 40 cm od otworu odnaleziono zziębniętego i wystraszonego, ale jednocześnie wyjątkowo spokojnego psa. Zwierzę po wyjęciu z przewodu kanalizacyjnego przekazano właścicielowi.

Żródło: KG PSP 

Strażacki.pl

W czwartek tj. 3 stycznia 2019 roku do Stanowska Kierowania Komendanta Powiat


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus