Olza

Strażak po służbie uratował dom sąsiadów przed pożarem!

Strażak po służbie uratował dom sąsiadów przed pożarem!

5 stycznia 2019 około godz. 11:00 w miejscowości Olza(woj. śląskie, pow. wodzisławski) doszło do pożaru podczas podłączenia butli gazowej. Mieszkańcy powiadomili o fakcie straż pożarną, a także sąsiada, na co dzień pełniącego służbę w KP PSP Wodzisław Śląski, który akurat był w domu.


Do zdarzenia doszło w domu jednorodzinnym przy ulicy Wielskiej w Olzie, gdzie podczas podłączania butli gazowej, doszło do pożaru. Płomienie wydobywały się bezpośrednio z butli. W czasie powstania pożaru w budynku znajdowała się starsza kobieta wraz z nastoletnimi  wnukiem i wnuczką. Pożar powstał na parterze. Osoby znajdujące się w  budynku nie były w stanie samodzielnie ugasić ognia. Sytuację pogarszał także fakt, że nastolatka znajdująca się na I piętrze nie miała możliwości opuszczenia budynku o własnych siłach.

Na szczęście mieszkańcy zachowali wystarczająco dużo zimnej krwi. Oprócz wezwania telefonicznego służb ratowniczych powiadomili także sąsiada. Czternastolatek udał się do domu po przeciwnej stronie drogi do mieszkającego tam strażaka na co dzień pełniącego służbę w JRG Wodzisław Śląski. Strażak wszedł do objętej pożarem kuchni, osłaniając rękę przed płomieniami bluzą którą miał na sobie, zakręcił wypływ gazu z butli, po czym wyniósł ją na zewnątrz i obłożył śniegiem. Wrócił do budynku i ugasił palące się wyposażenie kuchenne. W między czasie na miejsce dojechały zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.
Dzięki prawidłowej reakcji mieszkańców oraz błyskawicznej reakcji strażaka będącego "po służbie" udało się uniknąć większej tragedii. Spaleniu uległo wyposażenie kuchenne. Gratulujemy postawy!

Żródło/foto: KP PSP Wodzisław Śląski
Foto poglądowe: Konrad Machura(strażacki.pl)

Strażacki.pl

5 stycznia 2019 około godz. 11:00 w miejscowości Olza(woj. śląskie, pow.


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus