Ruda Śląska

Stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i zmiażdżył przystanek tramwajowy.

Stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i zmiażdżył przystanek tramwajowy.

  2 kwietnia 2018 roku około godziny 4:50 służby ratownicze odebrały zgłoszenie o wypadku drogowym do jakiego doszło w Rudzie Śląskiej na ulicy Zabrzańskiej. Wynikało z niego, że pojazd dachował i staranował przystanek. Na miejsce natychmiast zadysponowamo straż pożarną, pogotowie ratunkowe oraz policję.

 Przybyłe zastępy na miejsce po szybkim rozpoznaniu potwierdziły zgłoszenie. Pojazd marki BMW doszczętnie zniszczył przystanek tramwajowy, na którym się zatrzymał. Ratownicy udzielili pomocy przedmedycznej kierującemu samochodem osobowym i sprawdzili miejsce zdarzenia pod kątem innych osób poszkodowanych. Na szczęście na przystanku "już" nikogo nie było. Kierowca z lekkimi obrażeniami został zabrany do szpitala.

  O dużym szczęściu może mówić m. in. pewna kobieta, która chwilę wcześniej wsiadła do tramwaju. Okres świąteczny, a także pora w jakiej doszło do zdarzenia przyczyniły się do ograniczenia skutków tego wypadku. Aż strach pomyśleć jak dramatycznie sytuacja by wyglądała w godzinach szczytu. Ze wstępnych ustaleń wynika iż kierowca BMW poruszając się popularą  "DTŚ-ką", najechał na krawężnik, stracił panowanie nad kierownicą i dachował przemieszczając się aż kilkadziesiąt metrów niszcząc przy tym znaki i wpadając w przystanek tramwajowy na ul. Zabrzańskiej. 

Zdjęcia udostępnił Paweł Plichta.

Strażacki.pl

  2 kwietnia 2018 roku około godziny 4:50 służby ratownicze odebrały zgłoszenie o wypadku drogow


florian v3

750x100 uvex v2

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również