Błotnica

Sukces OSP JRS we Wrocławiu. Suczka Stich odnalazła człowieka!

Sukces OSP JRS we Wrocławiu. Suczka Stich odnalazła człowieka!

W dniu 19 września 2017, około południa strażacy z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu zostali zadysponowani do poszukiwań terenowych w powiecie strzelińskim w miejscowości Błotnica, gdzie dzień wcześniej zaginął 65 letni mężczyzna.

Doświadczony przewodnik z OSP JRS ze swoim drugim psem specjalności terenowej odnalazł zaginionego. Stich bo tak ma na imię bohaterka tej akcji długo nie musiała czekać na swój pierwszy sukces.

-”Za każdym razem, kiedy jedziemy do akcji mamy nadzieję na szczęśliwe zakończenie, Tym razem tak było. Jeszcze bardziej nas cieszy, że to właśnie pies odnalazł człowieka.” - piszą zadowoleni strażacy na swoim fanpage na Facebooku. -”Ogromną radość sprawiają nam treningi z psami i podnoszenie swoich kwalifikacji, bo wierzymy, że kiedyś nasze wspólne umiejętności się przydadzą.” - podkreślają.

To wielki sukces dla całej Jednostki oraz wszystkich, którzy przyczynili się do szkolenia przewodników i ich psów. Psy ratownicze niewątpliwie są potrzebne. Obyśmy częściej mogli Wam przekazywać takie wieści.

W działaniach brał udział 4 osobowy zastęp z 3 psami z OSP JRS we Wrocławiu, 21 strażaków PSP oraz OSP, jak również 32 policjantów z Komendy Policji w Strzelinie oraz helikopter policyjny.

Foto OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl