Wilkocin sobota, 11 listopada 2017

Szybko rozprzestrzeniający się ogień i silny wiatr. Paliła się stolarnia

Szybko rozprzestrzeniający się ogień i silny wiatr. Paliła się stolarnia

11 listopada 2017 roku około godziny 6:20 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach odebrało zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Wilkocin.

Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia, KDR potwierdził pożar budynku. Niezwłocznie zgłosił fakt, iż potrzebna jest większa ilość sił i środków, pożar był duży, języki ognia wychodziły znacznie poza obrys budynku. Bardzo dużym utrudnieniem dla strażaków był silnie wiejący wiatr, przez który pożar szybko się rozprzestrzeniał i zagrażał dalszej części budynku oraz magazynu, w którym znajdowało się drewno i sprzęt. Również panowało bardzo duże zadymienie.

W pierwszej kolejności rozpoczęto budowanie linii gaśniczych. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do budynku. W środku paliła się drewniana konstrukcja oraz trociny. Przez wysoką temperaturę znacznie została uszkodzona elewacja budynku oraz dach. Pożar został opanowany dopiero po około godzinie. W dalszej części akcji gaśniczej strażacy za pomocą łopat wyrzucali z budynku trociny, w których były jeszcze zarzewia ognia.

Zadaniem strażaków, którzy dojeżdżali na miejsce zdarzenia było stworzenie zasilania wodnego. Ze względu na słabą sieć hydrantów w wiosce, punkt czerpania wody zorganizowano w pobliskiej miejscowści, gdzie znajdował się zbiornik wodny. Wstępną przyczyną pożaru było podpalenie. Czynności wyjaśniające prowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Siły i środki : 
531[D]21 - GBA Mercedes Benz Atego - JRG Polkowice 
531[D]22 - GBA Iveco Eurocargo - JRG Polkowice 
531[D]25 - GCBA MAN - JRG Polkowice 
539[D]61 - GBA Mercedes Benz Atego - OSP Chocianów 
539[D]75 - GBA Mercedes Benz Atego - OSP Radwanice 
539[D]76 - GBA Mercedes Benz Atego - OSP Radwanice 
539[D]78 - GCBA Jelcz - OSP Przemków 
539[D]79 - GBA Star - OSP Przemków 
B992 - Kia Cee'd SW II - KPP Polkowice

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Waldemar Szańkowski / Strazacki.pl

Czytaj również