Jezioro Gołdap

Tragedia nad Jeziorem Gołdap

Tragedia nad Jeziorem Gołdap

28 sierpnia 2018 roku około godziny 8:00 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gołdapi wpłynęło zgłoszenie o wywróceniu się łodzi wędkarskiej nad Jeziorem Gołdap. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z gołdapskiej komendy wyposażonych w łódź z silnikiem zaburtowym. Równolegle powiadomiono Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie.

Z ustaleń wynikało, że około godziny 7:30 na jeziorze doszło do wywrócenia się łódki z dwoma wędkarzami na pokładzie. Jeden z mężczyzn zdołał dopłynąć do brzegu i wezwać pomoc, niestety drugiemu nie udało się wydostać na ląd. Gołdapscy strażacy szybko dotarli do wywróconej łodzi, niestety pod nią jak i w jej pobliżu nie znaleziono nikogo. Oznaczyli boją miejsce wywrócenia, a łódź holowali do brzegu. Z przeprowadzonej rozmowy z uczestnikiem zdarzenia, wynikało, że mężczyźni próbowali dostać się do plaży oddalonej od miejsca wywrócenie o około 120 metrów. Po dotarciu płetwonurków z Węgorzewa, wyznaczono dla nich miejsce poszukiwań podwodnych. Nurkowie metodą wahadłową przeczesywali oznaczone przez gołdapskich strażaków prawdopodobne miejsce utonięcia. Z racji bardzo słabej widoczności pod wodą, zdecydowano o zadysponowaniu sonaru z Komendy Powiatowej PSP w Giżycku. Giżyccy strażacy przy pomocy sonaru wyznaczyli miejsce przebywania poszkodowanego. 

Po około 4 godzinach poszukiwań węgorzewscy nurkowie wydobyli ciało wędkarza z głębokości 4 metrów. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia gołdapska policja pod nadzorem prokuratora.

Źródło i zdjęcia: KW PSP Olsztyn

Strażacki.pl

28 sierpnia 2018 roku około godziny 8:00 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gołdapi w


Sklep pożarniczy Florian

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus