Strzelniki

Tragedia w Strzelnikach. Dwie osoby nie żyją po zderzeniu osobówki z ciężarówką

Tragedia w Strzelnikach. Dwie osoby nie żyją po zderzeniu osobówki z ciężarówką

Wczoraj (tj. 13.02.2019 r.)  po godzinie 13 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie, że na Drodze Krajowej nr 94, na wysokości miejscowości Strzelniki, doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką.

Na miejsce został zadysponowany jeden zastęp z JRG Brzeg oraz zastępy OSP Lewin Brzeski i OSP Łosiów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że samochodem osobowym podróżowały trzy osoby z których dwie (kierowca i pasażer na przednim fotelu) są nieprzytomne, uwięzione w pojeździe i wydobycie ich wymaga użycia hydraulicznego sprzętu ratowniczego. Trzecia osoba - 10-letnie dziecko - znajdujące się na tylnym siedzeniu było przytomne i nie uskarżało się na żadne dolegliwości. Po wydobyciu zakleszczonych osób na zewnątrz pojazdu przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po ok. 40 minutowej resuscytacji lekarz stwierdził zgon obydwu osób. Kierowca ciągnika siodłowego nie odniósł obrażeń.

Dalsze działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podczas wykonywania przez Policję czynności oględzinowo-dokumentacyjnych.

Źródło: KW PSP w Opolu 
Foto:  st. asp. Janusz Chojnacki.

Strażacki.pl

Wczoraj (tj. 13.02.2019 r.)  po godzinie 13 do Stanowiska Kierowania Kom


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus