Strzelniki

Tragedia w Strzelnikach. Dwie osoby nie żyją po zderzeniu osobówki z ciężarówką

Tragedia w Strzelnikach. Dwie osoby nie żyją po zderzeniu osobówki z ciężarówką

Wczoraj (tj. 13.02.2019 r.)  po godzinie 13 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie, że na Drodze Krajowej nr 94, na wysokości miejscowości Strzelniki, doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką.

Na miejsce został zadysponowany jeden zastęp z JRG Brzeg oraz zastępy OSP Lewin Brzeski i OSP Łosiów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że samochodem osobowym podróżowały trzy osoby z których dwie (kierowca i pasażer na przednim fotelu) są nieprzytomne, uwięzione w pojeździe i wydobycie ich wymaga użycia hydraulicznego sprzętu ratowniczego. Trzecia osoba - 10-letnie dziecko - znajdujące się na tylnym siedzeniu było przytomne i nie uskarżało się na żadne dolegliwości. Po wydobyciu zakleszczonych osób na zewnątrz pojazdu przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po ok. 40 minutowej resuscytacji lekarz stwierdził zgon obydwu osób. Kierowca ciągnika siodłowego nie odniósł obrażeń.

Dalsze działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podczas wykonywania przez Policję czynności oględzinowo-dokumentacyjnych.

Źródło: KW PSP w Opolu 
Foto:  st. asp. Janusz Chojnacki.

Strażacki.pl

Wczoraj (tj. 13.02.2019 r.)  po godzinie 13 do Stanowiska Kierowania Kom


Sklep pożarniczy Florian

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus