Ostróda piątek, 05 stycznia 2018

Tragiczny pożar w Ostródzie - Zginął mężczyzna

Tragiczny pożar w Ostródzie - Zginął mężczyzna

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w miniony piątek, 5 stycznia 2018 roku w Ostródzie. Zgłoszenie strażacy otrzymali około godziny 8:30, ze zgłoszenia wynikało, że z domu jednorodzinnego wydobywał się dym. Osoba zgłaszająca poinformowała również, że w środku mogą znajdować się jakieś osoby.

Na miejsce pożaru zadysponowane zostały natychmiast dwa zastępy gaśnicze z JRG Ostróda, podnośnik hydrauliczny oraz GBA. Po przybyciu zastępów na miejsce informacje o wydobywającym się dymie potwierdziły się. Pięcioro mieszkańców wydostało się z budynku przed przebyciem straży pożarnej, lecz informowali, że w środku znajduje się jeszcze jedna osoba. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej. Pierwsza rota strażaków zabezpieczona w sprzęt ochrony układu oddechowego weszła do środka domu, gdzie panowało bardzo duże zadymienie, a widoczność była niemalże zerowa. Druga rota przystąpiła do akcji gaśniczej, podając prąd wody z zewnątrz budynku.

Pożar udało się na szczęście szybko opanować, jednak w środku znaleziono ciało 57 letniego mężczyzny. Na miejsce została skierowana również policja oraz pogotowie ratunkowe. Budynek nadaje się do ponownego zamieszkania, a okoliczności pożaru bada policja.

Źródło: http://www.kwpsp.olsztyn.pl/index.php/wydarzenia/interwencje/4849-Tragiczny-po__ar-w-Ostr__dzie.html

Zdjęcia: zdjęcia: kpt. Grzegorz Różański

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Marcin Waszkiewicz / Strazacki.pl

Czytaj również