Koło

Tragiczny pożar w Kole: Matka się uratowała, jej 5-letnia córka zginęła w płomieniach

Tragiczny pożar w Kole: Matka się uratowała, jej 5-letnia córka zginęła w płomieniach

07 maja 2022 r. o godzinie 01:23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Koło przy ul. Dojazdowej. Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba znajduje się w budynku objętym pożarem.  

Dyżurny SKKP do zdarzenia zadysponował cztery zastępy z JRG Koło oraz jednostki OSP z Koło nad Wartą oraz Wrząca Wielka. Po dojeździe zastępów straży pożarnej ustalono, że pali się budynek jednorodzinny parterowy. Jedna osoba przebywająca w budynku opuściła go przed przybyciem JOP.  Podczas rozpoznania ustalono, że pożarem objęta jest część mieszkalna obiektu, ogień wychodzi przez okna na zewnątrz budynku, w budynku  w jednym z pomieszczeń znajduje się dziecko.

Strażacy zabezpieczeni w ODO podali dwa prądy wody w natarciu przez okna, z trzecim prądem wody ratownicy weszli do budynku przez główne wejście. Pożar ugaszono. Podczas  przeszukiwania pomieszczeń w jednym z nich strażacy zlokalizowali zwęglone ciało dziecka. Strażacy udzielili KPP osobie poszkodowanej, która opuściła budynek przed przybyciem straży pożarnej.

Przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego po przebadaniu osoba poszkodowana odmówiła transportu do szpitala. Przy  pomocy wentylatora przewietrzono cały budynek. Obiekt sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej na obecność zarzewi ognia i podwyższonej temperatury. Kamera termowizyjna nie wskazała zagrożenia. Działania zakończono. Na miejscu pozostała Policja, która prowadzi swoje czynności.

W wyniku pożaru zginęła 5-letnia dziewczynka. Jej matka samodzielnie ewakuowała się przed przybyciem straży pożarnej. 

W działaniach brało udział 22 strażaków  przez 3 godziny i 14 minut.

Źródło: KP PSP w Kole 

Strażacki.pl

07 maja 2022 r. o godzinie 01:23 do Stanowiska Kierowania Komendanta P

Galeria

Czytaj również