wtorek, 09 stycznia 2018

Tragiczny wtorek na ostródzkich drogach

Tragiczny wtorek na ostródzkich drogach

Ujemna temperatura, szron, gołoledź - wielkie niebezpieczeństwo na drodze. 9 stycznia 2018 roku w Ostródzie poranek okazał się bardzo niebezpieczny. W odstępie dwóch godzin doszło do dwóch zdarzeń drogowych na tej samej drodze.

Najtrudniejsze warunki panowały na drodze wojewódzkiej numer 542. Około godziny 9:00 dwa kilometry przed miejscowością Rychnowo samochód osobowy wpadł do rowu. Pojazdem podróżowały trzy kobiety, którym pomocy udzielili strażacy z JRG Ostróda oraz OSP Gierzwałd. Na szczęście okazało się, że kobiety nie odniosły obrażeń.

Do drugiego wypadku doszło kilkanaście minut po godzinie 11. Na tej samej drodze, 5 kilometrów dalej od poprzedniego zdarzenia, za miejscowością Wróble. Doszło do poważnego zderzenia Renault Laguna z Volvo XC40. Pojazdami poruszali się mężczyźni, którzy byli kierowcami. Jeden z poszkodowanych został bardzo poważnie ranny i był nieprzytomny. Drugi był w ogólnym stanie dobrym, bez widocznych obrażeń. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z JRG Ostróda, samochód rozpoznawczy oraz 2 zastępy z OSP Gierzwałd, ZRM oraz policję. Podczas gdy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia, ratownicy medyczni byli już w trakcie reanimacji jednego z mężczyzn. Do wypadku zadysponowano również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dla którego strażacy przygotowali oraz zabezpieczyli lądowisko. Mimo długiej reanimacji mężczyzna zmarł na miejscu. Droga zablokowana była przez około 2 godziny. Apelujemy do kierowców o szczególne zachowanie ostrożności na drogach i zmniejszenie siły nacisku na pedał gazu!

Zdjęcia: kpt. Grzegorz Różański
źródło: http://www.kwpsp.olsztyn.pl/index.php/wydarzenia/interwencje/4853-Niebezpiecznie-na-drogach-w-powiecie-ostr__dzkim.html

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Marcin Waszkiewicz / Strazacki.pl

Czytaj również