Świecie

Tragiczny wypadek: ciężarówka spadła z wiaduktu na drogę i stanęła w płomieniach

Tragiczny wypadek: ciężarówka spadła z wiaduktu na drogę i stanęła w płomieniach

28 lutego 2019 r. o godz. 12.46 dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na obwodnicy Świecia (DK 5C) na wysokości drogi wojewódzkiej nr 239. Z informacji, która wpłynęła z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wynikało, iż w zdarzeniu uczestniczy samochód osobowy oraz ciężarowy. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 4 zastępy KP PSP w Świeciu (GBA-Rt, GBA, GCBA, SLOp), 5 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych (GBA Przechowo, GBA Ratownik, GBA Jeżewo, GCBA Wiąg, GLM Sulnówko).

Po dojeździe dowódca potwierdził, iż w wyniku zderzenia czołowego pojazdów, ciężarówka przebiła bariery i spadła z DK 5C na DW 239 i zapaliła się, natomiast samochód osobowy stał na pasie w kierunku Gdańska. Kierowca pojazdu ciężarowego dzięki pomocy osoby postronnej opuścił kabinę, nie odnosząc poważnych obrażeń. W samochodzie osobowym podróżowały dwie osoby, kierowca ze względu na obrażenia poniósł śmierć na miejscu, natomiast pasażerka została zabrana śmigłowcem LPR do szpitala.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 3 prądów piany ciężkiej oraz 1 piany sprężonej na palącą się ciężarówkę, która przewoziła nawóz rolniczy, pomocy ratownikom ZRM w transporcie poszkodowanej do karetki. Po zakończeniu oględzin przez prokuratora przystąpiono do usunięcia pojazdu osobowego i uprzątnięcia DK 5C. Z uszkodzonego zbiornika ciężarówki oraz pobliskiego rowu wypompowano paliwo i przekazano pojazd pomocy drogowej.

Źródło: KP PSP w Świeciu

Strażacki.pl

28 lutego 2019 r. o godz. 12.46 dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiat


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus