Lamk

Tragiczny wypadek na DW 235 w miejscowości Lamk

Tragiczny wypadek na DW 235 w miejscowości Lamk
Etykiety Brusy - interwencje - OSP - PSP - wypadek

Wczoraj, 19.09.2016 r., kilkanaście minut po godzinie dwudziestej pierwszej dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Chojnicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Brusy – Raduń w miejscowości Lamk.

Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z OSP Brusy, dwa zastępy JRG Chojnice, zastęp OSP Lubnia oraz OSP Raduń i OSP Dziemiany. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż samochód osobowy marki Peugeot, w którym podróżowało trzech mężczyzn, z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Impet uderzenia był tak duży, że doszło do rozerwania pojazdu i owinięcia się auta wokół drzewa, a jego szczątki zostały rozrzucone w promieniu kilkudziesięciu metrów.

Jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych dwóch mężczyzn zostało ewakuowanych z pojazdu przez świadków zdarzenia, natomiast trzeci z uczestników wypadku na skutek ogromnej siły, z jaką osobówka uderzyła w drzewo został wyrzucony z auta około kilkunastu metrów od miejsca zdarzenia. Niestety pomimo podjętych działań mężczyzny nie udało się uratować.

Działania zastępów na miejscu zdarzenia polegały na rozpoznaniu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy służbom medycznym oraz policji, oświetleniu miejsca, przeszukaniu terenu wokół pojazdu.

Droga w tym miejscu przez kilka godzin była zablokowana.

W działaniach udział brały:
OSP Brusy - GBA 4/16 MAN
JRG Chojnice - GLBA 1/1 Iveco
JRG Chojnice - GCBA 8/50 KERAX
JRG Chojnice - Oficer Operacyjna
OSP Dziemiany - GLBA 1/1 Mitshubishi
OSP Raduń - GBA 2,5/16 Mercedes
Zespół Ratownictwa Medycznego "P" Brusy
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Chojnice
Zespół Ratownictwa Medycznego "S" Kościerzyna
Policja Chojnice
Policja Kościerzyna
Policja Brusy

Foto. OSP Brusy

Strażacki.pl

Etykiety Brusy - interwencje - OSP - PSP - wypadek

Czytaj również