Tragiczny wypadek na poznańskim Franowie

Tragiczny wypadek na poznańskim Franowie

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałkowe południe (05.12.2016 r.) na ul.Szwedzkiej w Poznaniu. Samochód osobowy, którym podróżowały dwie osoby, wypadł z trasy i dachował. Na skutek zdarzenia kierujący samochodem zginął na miejscu wypadku, a jego pasażerka została przetransportowana do szpitala.

Z ramienia Państwowej Straży Pożarnej, na miejscu wypadku interweniowały 2 zastępy (GCBA, SCRd) z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7. Ich działania skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu, wykonaniu dostępu (przy użyciu narzędzi hydraulicznych) oraz ewakuacji dwóch poszkodowanych z samochodu i przekazaniu ich ZRM z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Pasażerka samochodu w stanie niezagrażającym jej życiu została przetransportowana do szpitala, a kierujący pojazdem, mimo wysiłków ZRM WSPR Poznań poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Jak mówił naczelnik poznańskiej drogówki - mł. insp. Józef Klimczewski, wedle wstępnych ustaleń i na tę chwilę wiadomo, że samochód jechał ul.Szwedzką, od strony centrum handlowego IKEA oraz M1. Przy zjeździe w ul.Krzywoustego stracił panowanie nad pojazdem, dachował i zakończył swoją jazdę poza drogą. Jak dodał naczelnik WRD KMP Poznań, po skutkach wypadku widać, że samochód jechał ze stosunkowo dużą prędkością, aczkolwiek ciężko wyrokować, czy była to przyczyna tragicznego zdarzenia. Szczegółowe okoliczności wypadku ustali dochodzenie prowadzone pod nadzorem prokuratury, działania służb na Franowie trwały do godzin popołudniowych, w tym czasie ul.Szwedzka była nieprzejezdna w kierunku centrum.

Niespokojnie w innych częściach miasta
Nie były to niestety jedyne poważne zdarzenia dzisiejszego dnia w Poznaniu. Popołudniu, około godziny 15:00 na skrzyżowaniu ul.Głogowskiej i Ściegiennego doszło do zderzenia samochodu osobowego z tramwajem. Na skutek tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany, jednak strażacy musieli wykonać dostęp do kierowcy samochodu, który został uwięziony w pojeździe. Z kolei około godziny 17:00 na ul.Bukowskiej doszło do mini karambolu. Za ul.Polną (w kierunku Ławicy) zderzyło się 5 samochodów, a na miejscu działali funkcjonariusze drogówki oraz ZRM WSPR Poznań.

Naczelnik poznańskiej drogówki - mł. insp. Józef Klimczewski, podkreślał dziś jeszcze raz, że im lepsza pogoda, tym więcej poważnych zdarzeń i wypadków na drogach. Niestety ta zasada została w tym roku potwierdzona już wielokrotnie, a na nam pozostaje kolejny raz apelować wraz z Policjantami i służbami o zachowanie ostrożności podczas podróży samochodem. Niech teoretycznie dobra pogoda nie będzie dla nas zdradliwa i nie wyłącza naszej ostrożności.

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Łukasz Jachimowicz