Bartkowa Posadowa

Tragiczny wypadek. Samochód przeleciał 40 metrów i spadł na dach

Tragiczny wypadek. Samochód przeleciał 40 metrów i spadł na dach

10 lutego po godzinie 12 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Gródek nad Dunajcem oraz OSP Rożnów zadysponowane zostały do działań w Bartkowej Posadowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w zdarzeniu brał udział jeden samochód osobowy - Skoda Octavia.

Według będących na miejscu osób zdarzenie mogło mieć miejsce w godzinach późno popołudniowych dnia poprzedniego.Z widocznych na miejscu śladów wynika, że z nieustalonych przyczyn na łuku drogi kierujący pojazdem wyleciał w powietrze i po przeleceniu około 40 metrów i odbiciu się od niewielkiej skarpy spadł na dach. Pojazd znajdował się w zaroślach około 12 metrów poniżej poziomu drogi, przez co zauważenie zdarzenia z drogi było znacznie utrudnione. Wewnątrz pojazdu znajdował się kierujący, który nie dawał oznak życia. Dostęp do poszkodowanego był znacznie utrudniony. Z pojazdu nie nastąpił wyciek płynów silnikowych.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do poszkodowanego poprzez usunięcie przednich i tylnych drzwi za pomocą sprzętu hydraulicznego. W czasie wykonywania dostępu na miejsce zdarzenia  przybyła karetka Pogotowia ratunkowego. Wyciągnięto kierującego z pojazdu oraz przekazano go ratownikom medycznym. Ratownicy odstąpili od resuscytacji. Przeszukano pobliski teren pod kątem obecności innych osób - nikogo nie odnaleziono. Działania strażaków trwały trzy i pół godziny.

Źródo: KM PSP w Nowy Sączu 

 
Strażacki.pl


Sklep pożarniczy Florian

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus