Śmigiel

Tragiczny wypadek z udziałem ciężarówki i osobówki w Śmiglu

Tragiczny wypadek z udziałem ciężarówki i osobówki w Śmiglu

W niedzielę 12 maja br. po godzinie 18 doszło do wypadku na drodze krajowej nr 5 na obwodnicy Śmigla. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy z KP PSP w Kościanie oraz OSP Śmigiel i Czacz. Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren akcji oraz przeprowadzono rozpoznanie. 

Ciągnik siodłowy z naczepą znajdował się w rowie, natomiast po drugiej stronie jezdni, na poboczu stało rozbite auto osobowe. Kierowca samochodu ciężarowego samodzielnie opuścił pojazd, natomiast kierowca i pasażerka osobówki pozostawali w jej wnętrzu. 

Pomocy poszkodowanej udzielał już ratownik medyczny, który akurat tamtędy przejeżdżał. Strażacy wsparli Jego działania i przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do pasażerki. W międzyczasie na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego i po przebadaniu kierowcy stwierdził Jego zgon. Na miejsce wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowaną do szpitala w Lesznie. 

Strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp i wydobyli kierowcę z rozbitego auta. Następnie wspólnie z załogą pomocy drogowej usunęli wrak pojazdu osobowego oraz oczyścili jezdnię z pozostałości powypadkowych. W kolejnym etapie przy pomocy ciężkiego sprzętu wydobyto samochód ciężarowy. Przez ponad 8 godzin trwającej akcji droga była zablokowana w obu kierunkach, a ruch kierowany był objazdem przez Śmigiel.

Źródło: KP PSP w  Kościanie

Strażacki.pl

W niedzielę 12 maja br. po godzinie 18 doszł


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również