[VIDEO] Spłonęło 60 hektarów upraw i las - duży pożar w okolicach Zbąszynia
![[VIDEO] Spłonęło 60 hektarów upraw i las - duży pożar w okolicach Zbąszynia](/cache/com_zoo/images/1_853e0d93073967be724771bc2c9dafee.png)
W niedzielne popołudnie na polach między Nową Wsią w gminie Zbąszyń a Kosieczynem w gminie Zbąszynek, w woj. lubuskim doszło do dużego pożaru lasu oraz pól ze zbożem.
Pierwsze zastępy, które dotarły na miejsce potwierdziły liczne zgłoszenia - doszło do pożaru lasu oraz pól. Dodatkowo sytuacja była bardzo dynamiczna, gdyż ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał na kolejne pola.
Do pożaru zadysponowano około 30 zastępów OSP i PSP z pięciu powiatów oraz samolot Antonov An-2 SP-ALZ z Przylepu Lasy Państwowe.
Ogniem został obszar około 60 hektarów pól ze zbożem oraz około 5 hektarów lasu. Spaleniu ulegał także jeden z ciągników, którym próbowano zaorać pole, by zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia.
Dziś po godzinie 8 jednostki OSP dogaszały jeszcze las.
Grafika: Screenshot Facebook Polskie służby