Gubin czwartek, 28 grudnia 2017

W opuszczonej fabryce zawalił się strop – psy ratownicze przeszukały gruzowisko

W opuszczonej fabryce zawalił się strop – psy ratownicze przeszukały gruzowisko

28 grudnia o godzinie 12:18 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim przyjął zgłoszenie o zawalonym stropie w budynku opuszczonej fabryki przy Alei Łużyckiej w Gubinie (woj. lubuskie). Według niepotwierdzonych informacji w środku mogli znajdować się ludzie.

Kierujący Działaniami Ratowniczymi po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdził, że w czterokondygnacyjnym budynku opuszczonej fabryki zapadło się około 30 metrów kwadratowych sufitu. Z uzyskanych informacji oraz materiału z kamer ochrony wynikało, że na terenie obiektu przebywały osoby postronne. Do działań zadysponowana została Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego OSP z Wrocławia w składzie siedmiu ratowników i trzech psów poszukiwawczych. Gruzowisko zostało dokładnie przeszukane przy pomocy kamer termowizyjnych oraz przez zespoły z psami. Obie metody nie potwierdziły obecności osób poszkodowanych. Na polecenie KDR gruzowisko zostało przeszukane ręczenie, co pozwoliło na całkowite wykluczenie informacji o obecności osób, które mogły zostać uwięzione pod zerwanym stropem.

W trakcie prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczej doszło do groźnego incydentu. W strefie prowadzenia działań ponownie zawalił się strop. Na szczęście nikt z pracujących ratowników nie został poszkodowany. Chwilę wcześniej, na polecenie dowodzącego akcją, opuścili oni strefę zagrożenia.  Około godziny 21-wszej akcja została zakończona.

Materiał zdjęciowy: newslubuski.pl

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Kamil Czereba

Czytaj również