Bytom

W wyniku zaczadzenia zginęły cztery osoby

W wyniku zaczadzenia zginęły cztery osoby

  28 lutego 2018 roku około godziny 10:30 na telefon alarmowy wpłynęło niepokojące zgłoszenie dotyczące braku kontaktu z sąsiadami, którzy wcześniej organizowali zakrapianą imprezę. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe.

  Zgłoszenie dotyczyło jednego z mieszkań w kamienicy przy ulicy Adolfa Piątka. Strażacy przybyli na miejsce rozpoczęli w szybkim tempie swoje działania. Podjęto decyzję o wejściu do mieszkania, w którym mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy. Ratownicy w środku znaleźli nieprzytomne cztery osoby, które w błyskawicznym czasie ewakuowano z pomieszczenia, które było lekko zadymione. Znajdowały się w nim tlące elementy wyposażenia domu. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon ewakuowanych osób. 

  Według wstępnych ustaleń osoby zmarły w wyniku zaczadzenia w skutek pożaru, którzy mógł powstać z powodu zaśnięcia jednej osoby z papierosem w ręku po mocnej libacji alkoholowej. Stosunkowo szybka i racjonalna reakcja sąsiadów niestety nie pozwoliła ocalić życia czterem osobom, ale zapobiegła rozwojowi pożaru i być może większej tragedii. 

 

Zdjęcie poglądowe.  

Strażacki.pl

  28 lutego 2018 roku około godziny 10:30 na telefon alarmowy wpłynęło niepokojące zgłoszenie d


florian v3

750x100 uvex v2

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również