niedziela, 08 października 2017

Wielki pożar hali wypełnionej odpadami w Kluczach!

Wielki pożar hali wypełnionej odpadami w Kluczach!

Dzisiaj, tj. 8 października br. około godziny 10:00 straż pożarna w Olkuszu otrzymała zgłoszenie o pożarze wysypiska śmieci w Kluczach (woj. małopolskie, pow. olkuski) przy ulicy Osada. Na miejsce od razu skierowano odpowiednie zastępy straży pożarnej. Pierwsze zastępy, które dojechały na miejsce stwierdziły pożar hali w której były składowane śmieci. Na miejsce zadysponowano kolejne siły i środki.

Ogień objął halę, a tak na prawdę to kompleks trzech hal w których na dwóch poziomach były składowana śmieci. Powierzchnię całego kompleksu oszacowano na około 7,5 tysiąca metrów kwadratowych. Część dachu hali zawaliła się. W wyniku pożaru zagrożona była pobliska fabryka papieru z której ewakuowano sześciu pracowników.

Zadymienie z pożaru jest bardzo silne (widoczne z kilku kilometrów) jednak dym utrzymuje się wysoko i nie ma zagrożenia dla ludzi - ewakuowano tylko osoby z dwóch najbliżej położonych budynków. Na tą chwilę nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

Całkowite ugaszenie pożaru może potrwać nawet kilka dni - przekazał Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. mgr Marek Bębenek.

W działaniach biorą udział strażacy m.in. z Olkusza, Miechowa, Krakowa, Chrzanowa, Oświęcimia, Wadowic, Dąbrowy Górniczej, Myszkowa oraz Proszowic.

Materiał dzięki uprzejmości sosnowiecnasygnale.blogspot.com

remiza998 750 100px

750x100 baner lpsp

Galeria

Strazacki.pl

Czytaj również