Wrocław czwartek, 02 listopada 2017

Wrocław: Podejrzenie niebezpiecznej substancji

Wrocław: Podejrzenie niebezpiecznej substancji

W czwartek, 02.11.2017 roku, do jednej w firm mieszczących się przy wrocławskim Rynku dotarła przesyłka zawierająca żółty proszek. O zdarzeniu została powiadomiona policja oraz straż pożarna. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy z JRG 1 oraz „chemicy” z JRG 3. Wezwane zostało również pogotowie ratunkowe, ponieważ osoba która miała styczność z substancją źle się poczuła.

Po dotarciu zastępów okazało się, że jeden z pracowników firmy zawiózł przesyłkę na najbliższy komisariat policji. W związku z tym w siedzibie firmy pozostał jeden zastęp, a pozostałe zostały przedysponowane na ulicę Trzemeską do Komisariatu Policji Wrocław – Stare Miasto.

Na miejscu strażacy z JRG 3 dokonali sprawdzenia substancji. Nie zostało wykryte żadne zagrożenie chemiczne, biologiczne, ani radiologiczne. W czasie prowadzonych działań do komisariatu nie były wpuszczane osoby postronne, KDR zadecydował jednak, że nie ma konieczności ewakuacji pracowników. Akcja trwała kilkadziesiąt minut.

Siły i środki:

301[D]21 – GBA – Mercedes Benz

301[D]25 – GCBA – Scania (działania w Rynku)

301[D]90 – SLOp – Ford Focus

303[D]21 – GBAPr – Renault Midlum

303[D]64 – SLRChem – Mercedes Sprinter

300[D]90 – SLOp – Ford Kuga

Nie długo po powrocie do koszar zastęp 303[D]64 został zadysponowany do podobnego zdarzenia. Tym razem w budynku Polskiej Spółki Gazownictwa ktoś pozostawił mały pojemnik z oleistą substancja o nieprzyjemnym zapachu. Pojemnik został wyniesiony poza budynek, gdzie jego zawartość sprawdzili strażacy. Również w tym przypadku nie stwierdzono obecności substancji niebezpiecznych.

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Konrad Pluciński / Strazacki.pl