Sławno

Wybuch butli gazowej w pałacu w miejscowości Sławno

Wybuch butli gazowej w pałacu w miejscowości Sławno

W dniu 14.05.2017 roku około godz 12:30 dyżurny SKKP w Czarnkowie zadysponował zastępy PSP i OSP do wybuchu butli gazowej w pałacu w miejscowości Sławno gm. Lubasz.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy przystąpili do zabezpieczenia miejsca działań oraz udzielenia pomocy medycznej osobom poszkodowanym. W wyniku wybuchu gazu dwie osoby doznały poparzeń twarzy oraz innych części ciała.

Z nieustalonych przyczyn w jednym z pomieszczeń kuchennych doszło do rozszczelnienia butli gazowej, a następnie do eksplozji. Wszystkie osoby przebywający w budynku ewakuowały się jeszcze przed przybyciem zastępów ochrony przeciwpożarowej.

Strażacy zabezpieczyli pomieszczenie, zakręcili butle i wynieśli je na zewnątrz, tam następnie zostały schładzane do czasu wystudzenia. Dalsze działania polegały na przewietrzeniu pomieszczeń przy pomocy wentylatorów oddymiających do czasu wyeliminowania gazów wybuchowych oraz tlenku węgla z pomieszczeń.

Osoby poszkodowane zostały przekazane ZRM Czarnków, który przybył na miejsce zdarzenia. W działaniach brały udział trzy zastępy z JRG Czarnków oficer operacyjny oraz dwa zastępy OSP Lubasz.

Źródło OSP KSRG Lubasz

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria