Szyleny

Wypadek na przejeździe kolejowym. Samochód wjechał pod nadjeżdżający pociąg

Wypadek na przejeździe kolejowym. Samochód wjechał pod nadjeżdżający pociąg

29 kwietnia 2019 roku po godzinie 15 doszło do wypadku drogowego z udziałem auta osobowego i lokomotywy spalinowej. Do wypadku doszło na niestrzeżony, oznakowanym przejeździe w pobliżu miejscowości Szyleny gm. Braniewo.

Volkswagen golf, którym podróżowało małżeństwo z wyjaśnionych przyczyn wjechał wprost pod nadjeżdżającą lokomotywę pociągu towarowego. W wyniku uderzenia w pojazdu osobowego samochód wraz z podróżującymi nim osobami został przeciągnięty około 150 metrów wzdłuż torowiska.

Na miejsce wypadku służba dyżurna stanowiska kierowania KP PSP w Braniewie skierowała cztery pojazdy ratownicze, policjantów oraz zespół ratownictwa medycznego. Strażacy po dotarciu na miejsce wypadku, udzielili pomocy medycznej dla poszkodowanego pasażera, który znajdował się na zewnątrz rozbitego auta. Wewnątrz rozbitego pojazdu osobowego znajdowała się kobieta kierująca pojazdem. Strażacy w działaniach ratowniczych wykorzystali zestaw narzędzi hydraulicznych. Po wykonaniu dostępu do rannej kobiety, została ona ewakuowana przez strażaków na noszach z wnętrza pojazdu. Pomocy medycznej na miejscu zdarzenia udzieliła dla rannej kobiety załoga zespołu ratownictwa medycznego.  Na miejsce wypadku przybył również śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego z Olsztyna, który przetransportował ranną kobietę do szpitala. Pasażer podróżujący volkswagenem po udzieleniu pomocy medycznej został również przewieziony do szpitala przez ZRM. Na czas prowadzenia działań ruch na drodze powiatowej oraz przejeździe kolejowym został wstrzymany.

Źródło: KG PSP

Strażacki.pl

29 kwietnia 2019 roku po godzinie 15 doszło d


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również