Łódź poniedziałek, 25 grudnia 2017

Wypadek w Łodzi. Bilans - 7 rannych, 3 ofiary śmiertelne!

Wypadek w Łodzi. Bilans - 7 rannych, 3 ofiary śmiertelne!

W poniedziałek, 25 grudnia na skrzyżowaniu ul. Pryncypalnej i al. Bartoszewskiego (dawniej Trasa Górna) kilka minut po godz. 23:00 doszło do zderzenia bocznego pojazdów Citroen Xsara Picasso oraz Toyota Auris. Oba pojazdy przewoziły po czterech pasażerów i kierowcę. Kierująca Citroenem kobieta jadąc ul. Pryncypalną nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rozpędzonej Toyocie Auris, co doprowadziło do uderzenia bocznego. Siła, z jaką Toyota wjechała w Citroena byłą ogromna. Xsara po uderzeniu wykonał kilka obrotów wokół własnej osi. Mimo dużej prędkości – Toyota jedynie obróciła się tyłem do kierunku jazdy. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Na miejsce zadysponowano strażaków z JRG 7 Łódź oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego. Pasażerów Citroena trzeba było uwalniać z pomocą narzędzi hydraulicznych. W wyniku zdarzenia na miejscu poniosły śmierć dwie osoby podróżujące Citroenem bez zapiętych pasów, które w momencie uderzenia – wypadły przez szybę. Po nieskutecznej reanimacji zmarł także trzeci pasażer Citroena, którego mimo  zapiętych pasów nie udało się uratować. Pozostali pasażerowie opuścili pojazdy z różnymi lekkimi obrażeniami. Decyzją ZRM wszyscy zostali hospitalizowani w kilku łódzkich szpitalach.

Na miejscu czynności prowadziła policja. Zabezpieczono nagranie z monitoringu oraz pojazdy dla potrzeb biegłego. Prokuratura Rejonowa w Łodzi prowadzi śledztwo dot. wypadku. Za dnia w tym miejscu jest włączona sygnalizacja świetlna. W nocy jednak jest ona wyłączana z powodu niskiego natężenia ruchu. Decyzja ta jednak budzi w Łodzi kontrowersje, szczególnie u osób często podróżujących Trasą Górną.

 

Foto: Łódź Na Sygnale

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Mateusz Dąbrowski

Czytaj również