piątek, 06 lipca 2018

Wypadek wojskowych ciężarówek. Jeden żołnierz uwięziony w kabinie!

Wypadek wojskowych ciężarówek. Jeden żołnierz uwięziony w kabinie!

W środę 4 lipca 2018r. około godziny 8:00 do służb ratunkowych z powiatu leszczyńskiego oraz wschowskiego zaczęły napływać zgłoszenia o zdarzeniu drogowym na odcinku drogi krajowej numer 12 pomiędzy Lesznem, a Wschową. Ze zgłoszenia wynikało, że w zdarzeniu udział biorą trzy samochody ciężarowe z czego dwa należą do wojska, a jeden do osoby cywilnej. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano znaczne siły i środki z obu powiatów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano 3 samochody ciężarowe (2 wojskowe, 1 cywilny) biorące udział w zdarzeniu. Z informacji jakie udało się uzyskać w jednym z wojskowych starów awarii uległ system hamulcowy w wyniku czego uderzył w jadącego przed nim drugiego wojskowego stara, który przejechał na przeciwległy pas ruchu, zahaczył w cywilną ciężarówkę i przez barierki dostał się do rowu.

Strażacy aby uwolnić uwięzionego żołnierza, który kierował ciężarówką musieli użyć narzędzi hydraulicznych. W początkowej fazie działań droga była całkowicie zablokowana następnie wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejscu pracowały służby ratunkowe wraz z Żandarmerią Wojskową, która wyjaśniała dokładne przyczyny zdarzenia. Poszkodowanych w wypadku przewieziono do pobliskich szpitali.

Foto: Mateusz Gruszkowski; Artykuł: Paweł Krawczak, Marcin Kaczmarek/Strażacki.pl

Strazacki.pl/M


florian v3

750x100 uvex v2

750x100 etui nowe wzory


Galeria

Czytaj również