Kraków

Wypadek z udziałem ambulansu. Ranni ratownicy medyczni!

Wypadek z udziałem ambulansu. Ranni ratownicy medyczni!

W poniedziałek tj. 07.01.2019 roku, po godzinie 12 na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II z ulicą I. Stella Sawickiego w Krakowie, doszło do czołowo-bocznego zderzenia Peugeota 206 i ambulansu Volkswagen Crafter.

Wskutek zderzenia karetka uległa przewrócenia na lewy bok. W pojezdzie znajdował się trzyosobowy zespół transportowy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Proszowicach w składzie: ratownik-kierowca, lekarz-kierownik zespołu oraz ratownik. Ambulans poruszając się przy użyciu sygnałów uprzywilejowania transportował do jednego z krakowskich szpitali pacjenta z urazem głowy.

W wyniku zderrzenie poszkodowani zostali dwaj ratownicy medyczni. Ostatecznie ratownicy oraz przewożony pacjent zostali przetransportowani do trzech krakowskich szpitali. Za pomocą poduszek pneumatycznych oraz HDS zamontowanym na SCRt Scania przewrócony ambulans postawiono na koła. Sprzęt z uszkodzonej karetki został przepakowany do podstawionego pojazdu.

Do akcji ratunkowej zadysponowano 4 zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie wraz Dowódcą Jednostki oraz 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego:

Siły i Środki:
JRG SA Kraków:

  • 259-21 - GBARt 2/2 Scania
  • 259-25 - GCBARt 5/40 Scania
  • 259-43 - SCRt Scania
  • 259-90 - SLRr Nissan

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe:

  • ZRM K01-040 
  •  ZRM K01-042
  • ZRM K01-046

Info/foto dzięki uprzejmości Kraków112 

Strażacki.pl

W poniedziałek tj. 07.01.2019 roku, po godzinie 12 na skrzyżowaniu alei Jan


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus