Gródek

Zawalenie stropu. Zlewający się beton przygniótł robotnika

Zawalenie stropu. Zlewający się beton przygniótł robotnika

21 marca około godziny 18.28 zastępy z JRG nr 1 i 2 w Nowym Sączu, OSP Gródek, OSP Grybów oraz OSP Stróże zadysponowane zostały do działań w Gródku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że  podczas prac budowlanych zawaleniu uległ strop budynku gospodarczego podczas jego wylewania.

Na miejscu zdarzenia obecny był właściciel posesji, dwóch robotników wykonujące prace budowlane oraz  dwóch operatorów pojazdów specjalnych betonomieszarek. W momencie zawalenia jeden z robotników został przygnieciony przez zlewający się beton. W chwili przybycia strażaków  poszkodowany robotnik wyciągnięty został  z rumowiska przez operatorów betonomieszarek.

W wyniku zawalenia się stropu nad parterem powstało około 166 m2 rumowiska desek szalunkowych rusztowań metalowych, stali zbrojeniowej i ok. 22 m3 rozlanego betonu. Uszkodzony budynek nie uległ rozpadowi poza własny obrys.Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez otaśmowane oraz  działania zmierzające do ustalenia liczy pracujący robotników. Zadania powyższe realizowano przy ścisłej współpracy z funkcjonariuszami Policji. Sprawdzono rumowisko z zewnątrz oświetlając całe miejsce zdarzenia przy pomocy najaśnic. Nie stwierdzono osób poszkodowanych wewnątrz. Poinformowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o zaistniałym zdarzeniu.

Poszkodowany mężczyzna przetransportowany został do szpitala. Na miejsce zdarzenia przybyła  Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza „Nowy Sącz”, która nie podejmował działań specjalistycznych. Na tym działania trwające dwie godziny zostały zakończone. Na miejscu pozostała Policja.

Źródło: KP PSP w Nowym Sączu

Strażacki.pl

21 marca około godziny 18.28 zastępy z JRG nr 1 i 2 w Nowym Sączu, OSP Gr


florian v3

baner strona 4f

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus