czwartek, 12 października 2017

Zderzenie pojazdów na DK 3 pod Lubinem

Zderzenie pojazdów na DK 3 pod Lubinem

Dzisiaj, tj. 12 października 2017 roku po godzinie 10:15 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie otrzymało informacje o wypadku drogowym na Drodze Krajowej numer 3 pomiędzy Lubinem, a Polkowicami. Na miejsce natychmiast skierowano wszystkie służby ratownicze.

Jak się okazało, do zdarzenia doszło na krajowej trójce na pasie w kierunku Polkowic. Doszło do zderzenia pojazdu osobowego BMW oraz mini-vana Renault Escape. Dwie osoby podróżujące Renault zostały ranne - do ich uwolnienia strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Pomocy medycznej udzielili im strażacy z JRG Lubin, a następnie ratownicy medyczni oraz lekarz z Zespołu Ratownictwa Medycznego z Lubina. Obydwie osoby zostały przewiezione do szpitala w Lubinie.

Według relacji świadków kierujący Renault włączał się do ruchu na krajową trójkę na skrzyżowaniu z drogą na Rynarcice - wtedy to wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym pojeździe marki BMW. W BMW podróżował tylko kierowca - na szczęście nie odniósł on poważnych obrażeń.

Droga Krajowa numer 3 w kierunku Polkowic została całkowicie zablokowana - wyznaczono objazd przez Rynarcice - Pieszkowice - Dąbrowe - Tarnówek. Czynności wyjaśniające to zdarzenie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Siły i środki :

481[D]21 - GBA MAN - JRG Lubin

481[D]40 - SLRt Renault Mascot - JRG Lubin

D0605 - Mercedes Benz Sprinter - ZRM Lubin

D0610 - Mercedes Benz Sprinter - ZRM Lubin

B951 - Kia Cee'd SW II - WRD KPP Lubin

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Waldemar Szańkowski/ Strazacki.pl