Susiec

Zderzenie szkolnego autobusu z drezyną

Zderzenie szkolnego autobusu z drezyną

6 grudnia 2016 roku o godz. 13:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim otrzymał zgłoszenie o zderzeniu autobusu szkolnego przewożącego dzieci z drezyną, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Susiec.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów ustalono, że drezyna wjechała w środek boku autobusu przepychając go o około 30 metrów po torowisku. W pojeździe podróżowało łącznie 12 dzieci, kierowca oraz opiekunka. Wszystkie osoby podróżujące pojazdem wydostały się na zewnątrz o własnych siłach przed przybyciem straży.

Przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz oceny stanu zdrowia osób poszkodowanych. W pierwszej kolejności do szpitala w Tomaszowie Lubelskim przetransportowano sześcioro dzieci z widocznymi, niegroźnymi obrażeniami. Pozostałe osoby (6 dzieci i 2 osoby dorosłe) przebywały pod opieką ratowników do czasu przybycia kolejnych Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Działania medyczne strażaków polegały na udzieleniu wsparcia psychicznego, zabezpieczeniu przed wychłodzeniem i umieszczeniu w ogrzewanych pojazdach SLKw PSP.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie 5 zastępów z JRG Tomaszów Lubelski oraz 5 zastępów OSP z okolicznych miejscowości. Działania trwały blisko 9 godzin. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia Policja.

Foto. mł. bryg. Jacek Zwolak 

bombeczka.pl baner

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

strazacki.pl/ŁS