Skierniewice sobota, 03 lutego 2018

[FOTO] Świeżo powołana GPR ćwiczyła w parowozowni

[FOTO] Świeżo powołana GPR ćwiczyła w parowozowni

Parowozownia w Skierniewicach to bardzo ciekawy obiekt muzealny. Służy turystom centralnej Polski, jest obiektem zainteresowań podróżnych jadących pociągiem po jednej z najruchliwszych linii kolejowych w kraju. Czasem zdarza się, że skierniewicki obiekt znajdzie się w niestandardowej roli – tak też się stało 3 lutego, gdy na teren parowozowni wjechała Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Justynów!

Zaplanowane ćwiczenia realizowano w sile 6 druhów z 7 psami. Celem takiego wydarzenia było edukacja zespołów ratowniczych w poszukiwaniu i oznaczaniu osób zaginionych. Najmłodsze czworonogi oswajały się z nieznanym miejscem oraz socjalizowały. Szlifowanie umiejętności oraz nabywanie nowych doświadczeń trwało łącznie trzy godziny. Druhowie nie kryją zachwytu z możliwości użycia obiektu dla własnych potrzeb. Podkreślano nie tylko ciekawość miejsca, ale również możliwość prowadzenia zadań w obiektach niestandardowych.

GPR powstała pod koniec ubiegłego roku przy OSP Justynów. Tworzona na bazie posiadanych obecnie SiS z planem rozwoju jednostki w specjalistyczny sprzęt. W okolicy jest to trzecia jednostka, zaraz po GPR przy JRG 9 Łódź oraz OSP GRS Łódź-Jędrzejów.

Mateusz Dąbrowski


florian v3

750x100 uvex v2

750 100


Galeria

Czytaj również