Więcbork

140-lecie działalności OSP w Więcborku i przyznanie dofinansowania na nowy samochód

140-lecie działalności OSP w Więcborku i przyznanie dofinansowania na nowy samochód

W dniu 4 maja 2019 w Więcborku odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 140 lecia oraz nadaniem nowego sztandaru dla OSP Więcbork. Obchody rozpoczeły się przejazdem pojazdów ratowniczo- gaśniczych ulicami Więcborka oraz przemarszem ze Szkoły Podstawowej nr.1 do kościoła. Mszę świętą w intencji strażaków i ich rodzin odprawił powiatowy kapelan strażaków ks. Sylwester Olszanowski. Po mszy nastąpił przemarsz na plac przy strażnicy.

Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP RP w Więcborku Teresa Dropińska przedstawiła historię jednostki OSP, która powstała w 1879 roku oraz przedstawiła przybyłych gości. 

Nowy sztandar poświęcił kapelan strażaków, a następnie Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego OSP RP Janusz Gerke przekazał sztandar dla Prezes OSP w Więcborku która wręczyła go pocztowi sztandarowemu. 

Z okazji 140 lecia jednostki Burmistrz Więcborka oraz Rada Miejska przekazali jednostce prądownice firmy Rosenbauer.

Następnie do głosu doszedł Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sępólnie Kr. St. Kpt. Dariusz Chylewski, który przeczytał podziękowania od Komendanta Wojewódzkiego oraz Komendanta Powiatowego.

Po tych podziękowaniach Zastępca Komendanta Powiatowego przekazał najlepszy prezent jaki  jednostka mogła otrzymać w dniu tak wspaniałego jubileuszu. Ku zaskoczeniu wszystkich zebranych St. Kpt. przeczytał decyzję Komendanta Głównego PSP o przyznaniu dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Godpodarki Wodnej, Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na łączną kwotę aż 560 tysięcy złotych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku na zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na rok 2019.

Info/foto dzięki uprzejmosci Wiecbork112.pl

Strażacki.pl

W dniu 4 maja 2019 w Więcborku odbyły się G


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również