Córka strażaka ochotnika potrzebuje pomocy!

Córka strażaka ochotnika potrzebuje pomocy!

Dzisiaj do naszej redakcji z prośbą o pomoc zwrócił się jeden z druhów OSP Wysoka (powiat pilski). Dawid Kowalski jest dowódcą zastępu oraz członkiem zarządu w swojej OSP. Niestety jego córka jest poważnie chora, choruje na zespół Battena 2 stopnia. Jedyną szansą na przedłużenie życia córki Pana Dawida jest bardzo droga terapia w Niemczech.

„Nina urodziła się 6.11.2012 roku. Do 3 roku życia dziecko rozwijało się prawidłowo. Była radosną dziewczynką aż do pewnego momentu kiedy zauważyliśmy podczas zabawy, że Ninka upadła. Po kilku tygodniach trafiliśmy do neurologa w Złotowie, a następnie do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Tam przeprowadzono diagnostykę. Okazało się, że jest to padaczka. Lekarze dobrali nam leki. Mimo tego choroba postępowała. Stwierdzono, że jest to padaczka lekkooporna. Stan Niny z dnia na dzień się pogarszał. Trafiliśmy poraz kolejny do szpitala tym razem do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Nasz doktor postawił dramatyczną diagnozę oraz wykonał badania. Niestety wyniki potwierdziły iż Ninka choruję na zespół Battena 2 stopnia. W Polsce na tą chorobę choruje około 100 dzieci. Nasza medycyna rozkłada ręce. Jedyną szansą na przedłużenie życia jest bardzo droga terapia w Niemczech. Dzięki niej będziemy mogli walczyć o życie naszej Niny oraz liczyć na to, że zostanie wynaleziony lek.”

-”My się nie poddajemy i będziemy walczyć do samego końca.” - podkreśla Pan Dawid.

Zachęcamy do wsparcia oraz wpłacania pieniędzy za pośrednictwem portalu pomagam.pl. Do tej pory udało się zebrać ponad 5 tys. złotych. Do celu pozostało blisko 45 tysięcy złotych.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/9o8bqrf5

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl