Sobótka środa, 11 października 2017

Ciekawa inicjatywa druhów z Sobótki

Ciekawa inicjatywa druhów z Sobótki

Pod koniec ubiegłego tygodnia druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobótce (powiat wrocławski) na czele z Komendantem Gminnym odwiedzili szkołę podstawową im. Janusza Korczaka w Sobótce w której przeprowadzili pogadankę na temat pierwszej pomocy. Druhowie podarowali również maseczki do sztucznego oddychania oraz nakleili naklejki na schodach związane z pierwszą pomocą, które pomogą uczniom w nauce pierwszej pomocy.

Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobótce - druhna Joanna Buda, oprócz maseczek do sztucznego oddychania przekazała szkole naklejki edukacyjne na schody, które krok po kroku uczą i utrwalają zasady udzielania pierwszej pomocy.

Teraz uczniowie szkoły podstawowej zdobywają wiedzę z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy nie tylko podczas tradycyjnych zajęć edukacyjnych, ale także w trakcie przerw, kiedy wchodzą po schodach.

Korzystając z uprzejmości Pana Dyrektora, Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Sobótce - druh Tomasz Sadkiewicz przypomniał uczniom jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy oraz przybliżył jej podstawy.

Gratulujemy druhom zaangażowania!  

Foto OSP w Sobótce

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl