poniedziałek, 05 lutego 2018

Co z podwyżkami w służbach mundurowych w 2018 roku?

Co z podwyżkami w służbach mundurowych w 2018 roku?

14 grudnia 2017 roku Przewodniczący Podzespołu problemowego ds. służb mundurowych przy Radzie Dialogu Społecznego Mariusz Tyl skierował zapytanie do Ministra MSWiA. Chodziło m.in. o informacje na temat planowanych podwyżek w służbach mundurowych o których w ostatnim czasie sporo się słyszało.

Planowaną podwyżką mieli być objęci funkcjonariusze „najmniej zarabiający” niestety do tej pory nie wiadomo jacy dokładnie funkcjonariusze zostaną objęci planowaną podwyżką i ile ona wyniesie.

Jarosław Zieliński Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odpowiedział ostatnio na kierowane do MSWiA pytania. Minister wyjaśnił, że w budżecie resortu na 2018 rok zaplanowano 150 mln złotych z przeznaczeniem na podwyżki od 1 maja br. Podwyższenie uposażenia ma objąć m.in. Państwową Straż Pożarną.

Jak czytamy w piśmie, podwyżka ma trafić do „...pełniących służbę na stanowiskach, o najniższym poziomie uposażeń (zaszeregowanych do „dolnych” kategorii uposażenia zasadniczego)”. Aktualnie trwają prace nad wypracowaniem szczegółowych zasad wdrożenia indywidualnych podwyżek uposażeń funkcjonariuszy resortu. Określenie grup stanowisk do objęcia podwyżką wypracowane zostaną na dalszym etapie prac.

Na branżowych forach dyskusyjnych oraz komentarzach na portalach społecznościowych mówi się, że podwyżką objęci zostaną funkcjonariusze z grup 1-4. Jednak jak będzie w rzeczywistości zapewne dowiemy się bliżej maja.

W 2019 roku na wszystkich funkcjonariuszy czeka druga pula podwyżki z tak zwanej „ustawy modernizacyjnej”.

Foto ilustrowane Strazacki.pl

Strazacki.pl/M


florian v3

750x100 uvex v2

750 100


Galeria

Czytaj również