Coraz więcej interwencji straży pożarnej w związku z silnym wiatrem. Polscy Łowcy Burz wydali najwyższy stopień zagrożenia!

Coraz więcej interwencji straży pożarnej w związku z silnym wiatrem. Polscy Łowcy Burz wydali najwyższy stopień zagrożenia!

Spływają do nas informację o wielu interwencjach na zachodzie kraju. Niż, który już teraz wyrządził sporo szkód u naszych zachodnich sąsiadów właśnie wkracza do naszego kraju. Polscy Łowcy Burz wydali najwyższy stopień zagrożenia!

Strażacy w regionie polkowickim na Dolnym Śląsku notują dziesiątki wyjazdów do usuwania drzew oraz gałęzi na drogach. Kierowcy donoszą o fruwającym oznakowaniu na budowie drogi S3. Informuje portal 112 Polkowice - Ratownictwo Powiatu Polkowickiego.

Trudna sytuacja panuje w Niemczech. Na autostradzie A14 okolice Magdeburga silny wiatr poprzewracał wiele ciężarówek. - informuje naczelnik OSP Kargowa.

Polscy Łowcy Burz wydali najwyższy stopień ostrzeżenia meteorologicznego przed silnym wiatrem! W miastach takich jak Słubice, Zielona Góra, Leszno, Legnica, Głogów, Lubin i Rawicz w ciągu najbliższych godzin prognozuje się wiatr w porywach o prędkości do 125 km/h! -”To już bardzo niebezpieczna prędkość, mogąca wywołać liczne szkody, przerwy w dostawach energii elektrycznej oraz zagrożenie dla zdrowia i życia! Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i o poinformowanie swoich znajomych, którzy się znajdują w strefie szczególnego zagrożenia.” - informują Łowcy.

W związku z dynamiczną sytuacją związaną z przemieszczaniem się niżu wtórnego Xavier, Polscy Łowcy Burz na swojej stronie internetowej prowadzą relację na żywo z przebiegu zjawisk. Zachęcamy do śledzenia!
http://lowcyburz.pl/2017/10/05/niz-xavier-relacja-na-zywo/

Źródło grafiki: niekomercyjna aplikacja radar-opadow.pl na podstawie danych IMiGW-PIB i SkyPredict.  

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl