piątek, 01 czerwca 2018

Coraz więcej utonięć. Apelujemy o ostrożność i rozwagę!

Coraz więcej utonięć. Apelujemy o ostrożność i rozwagę!

W dniu wczorajszym utonęło aż 10 osób. Jest to najtragiczniejszy dzień od początku roku w którym utonęły już 62 osoby.

Statystyki Policji pokazują, że w ciągu ostatnich trzech lat w Polsce utonęły 1524 osoby (2015 r. – 571, 2016 r. – 504, 2017 r. – 449). - informuje MSWiA. Najczęściej do tragicznych sytuacji nad wodą dochodził z powodu kąpieli w niestrzeżonym albo zabronionym miejscu.

Wysoka temperatura i słoneczna pogoda sprzyja wypoczywaniem nad zbiornikami wodnymi czy kąpieliskami co niestety przekłada się na ilość utonięć.

Do tragicznego zdarzenia doszło m.in. w powiecie jeleniogórskim. Około godziny 12:00 do Stanowiska Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze wpłynęło zgłoszenie o topiącej się osobie na jednym z akwenów wodnych w Wojanowie. Na miejsce zadysponowano ochotników z Łomnicy, Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno – Nurkową z JRG nr 1 oraz pierwszy rzut z JRG nr 1. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu z relacji od osób będących przy akwenie – mężczyzna został porwany z prądem wody. Do wody wszedł nurek w poszukiwaniu mężczyzny oraz łódź ratownicza, z której strażacy starali się znaleźć mężczyznę. Przybyły na miejsce ZRM typu S, zaraz po wyłowieniu przystąpił do zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych. Niestety po wyczerpującej walce o ludzkie życie, nie udało się uratować mężczyzny. - informuje portal jeleniagora998.pl

Foto JeleniaGora998

Strazacki.pl/M


florian v3

750x100 uvex v2

750 100


Galeria

Czytaj również