Druhowie OSP Wrocimowice do eksmisji?

Druhowie OSP Wrocimowice do eksmisji?

W dniu 26 września 2017r. przed Krakowskim Sądem Rejonowym dla Krakowa - Nowej Huty odbędzie się rozprawa o opróżnienie lokalu użytkowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną. Wniosek o eksmisję złożyła Gmina Radziemice.

Informację o rozprawie ostatnio opublikowali na swoim fanpage na Facebooku druhowie z OSP Wrocimowice. W komentarzach pod postem wybuchła burza przeciwników i zwolenników OSP. Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie. Poniżej część wpisu druhów.

-”Patrząc na inne Gminy nie można nie mieć wrażenia, że jest to sytuacja bardzo dziwna. W sąsiednich Gminach Wójtowie czy burmistrzowie zakładają nowe OSP aby w ten sposób pozyskiwać środki np na remont obiektów a tymczasem Wójt Gminy Radziemice na siłę stara się doprowadzić do likwidacji OSP Wrocimowice. Zamiast pozyskiwać środki na dokończenie i wykończenie obiektu lepiej zlikwidować najaktywniejszą OSP w Gminie Radziemice a budynek zamknąć... gdzie tu logika i jakieś przyszłościowe myślenie władz gminnych...” – piszą druhowie na swoim fanpage na Facebooku.

Na podstawie Ochotnicza Straż Pożarna Wrocimowice

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl