Dukla

Dukla: Strażacy mają problem z wyjazdem do akcji

Dukla: Strażacy mają problem z wyjazdem do akcji

W czwartki i soboty strażacy z OSP KSRG Dukla mają problem z wyjazdem do akcji. Problem pojawia się zawsze w te dni, gdy odbywa się targ. Strażacy apelują do kierowców o nie pozostawianie samochodów na drodze dojazdowej do remizy. Strażacy mają problem z wyjazdem do akcji większym samochodem.

Z podobnym apelem do kierowców zwracają się również ratownicy i goprowcy, którzy również wyjeżdżają do akcji tą samą drogą.

Problem z parkowaniem przy remizach jest nam często zgłaszany przez różne jednostki. Mimo widocznych zakazów i groźbach odholowania samochodu wielu kierowców nadal decyduje się zaparkować, często przy samych drzwiach do garaży.

Przypominamy, że osoby, które parkują pod bramami garażowymi OSP na których wiszą znaki ZAKAZ PARKOWANIA łamią prawo drogowe, a jeśli strażacy wyjeżdżają w trybie alarmowym to nielegalnie parkujący mogą być również oskarżeni o utrudnianie prowadzenia akcji ratowniczej.

Podstawa prawna Dz.U. z 1997 r. Nr 98, poz. 602 (z późniejszymi zmianami)
Prawo o ruchu drogowym
art 130a
3. Pojazd może być przemieszczony lub usunięty z drogi, jeżeli utrudnia prowadzenie akcji ratowniczej.
4. Decyzję o przemieszczeniu lub usunięciu pojazdu z drogi podejmuje:
1) policjant - w sytuacjach, o których mowa w ust. 1 - 3,
2) osoba dowodząca akcją ratowniczą - w sytuacji, o której mowa w ust. 3.

Temat parkowania przy remizach poruszaliśmy już wielokrotnie w naszym portalu. Ostatnio opisywaliśmy sytuację strażaków z OSP KSRG Krościenko Wyżne.

fot. OSP KSRG Dukla

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Krosno112