Świat

#Filmowe_święta ze Strażackim.pl

#Filmowe_święta ze Strażackim.pl

Ostatnią świąteczną propozycją filmową jest film pt. „OGNISTA PUŁAPKA” (tytuł oryginalny „Ladder 49”) wydany w 2004 roku. 

Film opowiada historię strażaka Jacka Morrisona (rolę gra Joaquin Phoenix), który po akademii strażackiej dostał przydział do najbardziej zapracowanej jednostki w Baltimore City, gdzie stacjonowały Engine 33 i Ladder 49. Jednostka jest pod dowództwem Mike Kennedy (John Travolta). Początkowo Jack został przydzielony do Engine 33 ale później własną decyzją został członkiem Ladder 49, zastępu który głównie zajmował się ewakuacją osób z pożarów i z tego względu został „uwięziony” w pożarze dużego elewatora. W filmie bardzo rzetelnie przedstawiono jak wygląda praca młodego strażaka w jednostce strażackiej.

 ladder49

CIEKAWOSTKI
Film kręcono w rzeczywistej ale nieczynnej już strażnicy w Baltimore City gdzie do 2000 roku faktycznie stacjonował zastęp Engine 33.

Przygotowując się do roli w filmie Joaquin Phoenix trenował przez miesiąc w akademii strażackiej i spędził kolejny ze strażakami z wozu strażackiego numer 10 w Baltimore. Został honorowym członkiem zespołu i tak jak pozostali zrobił sobie tatuaż przedstawiający pszczołę w ochronnym kasku strażackim z siekierą.
Podczas kręcenia scen dwóch pogrzebów wzięło udział ponad 800 prawdziwych strażaków

Strażacki.pl

Ostatnią świąCzytaj również