Elbląg

[FOTORELACJA] Elbląg: 30-lecie Państwowej Straży Pożarnej

[FOTORELACJA] Elbląg: 30-lecie Państwowej Straży Pożarnej

Maj, piękny Maj miesiąc strażacki, nie inaczej było w dniu 6 Maja 2022 roku w Elblągu. Od samego rana na placu Kazimierza Jagiellończyka trwały przygotowania do obchodów nie tylko Dnia Strażaka - KM PSP Elbląg, ale też 30-lecia PSP. O 10:00 oficjalnie otwarto teren pełen strażackich przygód dla najmłodszych.

Prócz zwiedzania samochodów specjalistycznych, nowych i starych wozów strażackich, nauka udzielania pierwszej pomocy, oraz rywalizacji w zawodach typu Firefighter Combat Challenge, dodatkowo najmłodsi próbowali swoich sił w przeciąganiu samochodu operacyjnego KM PSP Elbląg, oraz podniesienia opony od traktora.

Tuż po 11:00 plac zadań bojowych przejęli strażacy, rozegrano tam zawody "Strażacki Strongman". W zawodach wystartowali ochotnicy powiatu elbląskiego oraz zawodowcy z JRG. Każdy strażak musiał na czas wykonań zadania:

1. Przeciągnięcie samochodu
2. Nałożenie na siebie aparatu powietrznego, oczywiście ze wszystkimi zapięciami.
3. Przerzucenie trzy razy opony od traktora
4. Spacer z kasetonami wężowymi W-75
5. Przenoszenie manekina między pachołkami.
6. Otwieranie drzwi za pomocą "Hooligana"
7. Napełnienie hydronetką zbiornika.

Przez całe zawody, strażaków dopingowały dzieci z wielu przedszkoli i szkół, którzy tłumnie przyszli na plac.
Tuż po zakończeniu zawodów Strażacki Strongman, wręczono dyplomy i pamiątki dla uczniów, którzy wygrali w konkursie plastycznym i filmowym. Chwilę później medale i dyplomy otrzymało trzech strażaków z najlepszymi wynikami Strażacki Strongman:

3 Miejsce: Krzysztof Klimiuk z OSP Rychliki
2 Miejsce: Mateusz Podkościelny z OSP Zwierzno
1 Miejsce: Łukasz Kozak - JRG 1 Elbląg

Po tej ceremonii do działań weszli strażacy ochotnicy z OSP Jelonki i OSP Krzewsk w ratownictwie drogowym. Strażacy zademonstrowali wydostanie osoby poszkodowanej z rozbitego pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych. PO pokazie, w holu Kina i Teatru Światowid odbył się finisaż wystawy fotograficznej, na której są elbląscy strażacy od lat wczesnych lat powstania Państwowej Straży Pożarnej. Po otwarciu wystawy, wszyscy goście mogli posłuchać strażackiej orkiestry, która grała do samego końca festynu strażackiego, na którym można było się też posilić grochówką z OSP Ogrodniki.

Info/foto: Andrzej Jakubiak

Strażacki.pl

Maj, piękny Maj miesiąc strażacki, nie inaczej było w dniu 6 Maja 2022

Galeria

Czytaj również