Serpelice

Gra ucząca udzielania pierwszej pomocy - MALI RATOWNICY

Gra ucząca udzielania pierwszej pomocy - MALI RATOWNICY
Etykiety gra - gra MALI RATOWNICY - nauka udzielania pierwszej pomocy - OSP Serpelice

Wczoraj czyli drugą sobotę września obchodzimy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy uświadamiający nam jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Zdobywanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy z zakresu pierwszej pomocy może być ciekawe i wciągające. W Serpelicach została zaprezentowana wielkoformatowa gra planszowa ucząca udzielania pierwszej pomocy - MALI RATOWNICY.

Autorem gry jest druh Sławomir Gac z Ochotniczej Straży Pożarnej w Serpelicach. Dzięki tej grze nauka udzielania pierwszej pomocy zamieniła się w ciekawą przygodę a wiedza mogąca uratować życie drugiego człowieka jest przekazywana i utrwalana w przyjemny sposób.

Interaktywna nauka pierwszej pomocy odbywa się w myśl zasady Konfucjusza „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Gra MALI RATOWNICY jest formą nauki przez zabawę - pozwala w łatwy sposób wprowadzić młodego człowieka w tematykę pierwszej pomocy, zasady gry sprawiają, że dzieci chętniej zdobywają cenną wiedzę, angażują się podczas opatrywania, lub resuscytacji a przede wszystkim dobrze się bawią bo każda rozgrywka daje mnóstwo radości. 

Mając do dyspozycji ręce i głowę, każdy może uratować komuś życie!

FOTO: Kinga Gac, INFO: www.osp.serpelice.pl / Facebook OSP Serpelice

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

OSP Serpelice