niedziela, 08 października 2017

Iloma ośrodkami szkolenia oraz szkołami dysponuje PSP?

Iloma ośrodkami szkolenia oraz szkołami dysponuje PSP?

Kształcenie i doskonalenie strażaków PSP odbywa się w Ośrodkach Szkolenia Komend Wojewódzkich PSP oraz Szkołach Aspiranckich, Szkole Podoficerskiej, Centralnej Szkole PSP i Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

W Polsce funkcjonuje 16 Ośrodków Szkolenia Komend Wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej oraz dwie szkoły aspirantów, szkoła podoficerska, centralna szkoła PSP i Szkoła Główna Służby Pożarniczej.

I tak w województwie dolnośląskim funkcjonuje Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu. Kujawsko-pomorskim Szkoła Podoficerska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy oraz Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu. W woj. lubelskim Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie. Lubuskim Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Świebodzinie. Łódzkim Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Sieradzu.

W Małopolsce natomiast działa Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie i Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie. W województwie mazowieckim funkcjonują dwa ośrodki szkolenia, Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Pionkach i Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, a także Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie.

W województwie opolskim Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu. Podkarpackim Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie. Podlaskim Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Łapach. Pomorskim Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Słupsku.

Wyjątkiem jest województwo śląskie gdzie nie ma ośrodka szkolenia, jest natomiast Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. W woj. świętokrzyskim działa Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach. Warmińsko-mazurskim Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie (jeden z najbardziej znanych ośrodków). W Wielkopolsce Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu i Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu. W woj. zachodniopomorskim Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Bornem Sulinowie.

Opracowanie Strazacki.pl; Foto SGSP  

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria

Strazacki.pl