J.W. Schaefer na IFRE-EXPO 2017

J.W. Schaefer na IFRE-EXPO 2017

Firma J.W. Schaefer Metallverarbeitung zaprasza wszystkich strażaków do odwiedzenia stoiska nr ZF-15 (teren zewnętrzny, przy hali F), na którym prezentować będzie wielozadaniowe łodzie aluminiowe UNIBOOT Oberwinter 430.

W związku z bardzo pozytywnym przyjęciem łodzi UNIBOOT na polskim rynku, firma J.W. Schaefer z Oberwinter kontynuuje promocję swoich produktów w Polsce przygotowując nowe rozwiązania i akcesoria.

Jak wiadomo łodzie UNIBOOT nie są zwykłymi łodziami - jest to narzędzie użyteczne w ratownictwie wodnym, lodowym, powodziowym, a także kolejowym.

KOŁA – to klucz, który decyduje o wyjątkowości systemu UNIBOOT. Są to jedyne tego typu łodzie dostępne na polskim rynku. Dzięki własnym kołom łódź możemy rozładować dosłownie wszędzie i dotrzeć do miejsca wodowania nawet tam, gdzie nie dojedziemy samochodem.

To dzięki nim jedna osoba jest w stanie rozładować i załadować łódź na przyczepę.

W ofercie znajdują się także dodatkowe koła kolejowe – jest to rozwiązanie, które jest nieocenione w zabezpieczaniu węzłów kolejowych, wiaduktów, a przede wszystkim metra w okolicznościach wypadku lub awarii składu. Umożliwiają one wygodny transport sprzętu oraz ewakuację ludzi – także osób poszkodowanych transportowanych na noszach.

Na lodzie UNIBOOT działa w zależności od warunków – na lodzie grubym porusza się na kołach, na lodzie cienkim i kruchym (czyli w najbardziej niebezpiecznych okolicznościach), UNIBOOT w zestawieniu z silnikiem staje się podręcznym lodołamaczem.

Na terenach zalewowych, gdzie nie wiemy, co znajduje się pod powierzchnią wody możemy użyć platformy do napędu łodzi wentylatorem oddymiającym. Brzmi dziwnie? Jednak żadna inna łódź nie ma takich możliwości.

uni

Co wyróżnia łodzie UNIBOOT?

  • Załadunek i rozładunek przez jedną osobę,

  • wodowanie w dowolnym miejscu, bez używania slipu, bez przenoszenia łodzi, mobilność na własnych kołach,

  • możliwość napędu wentylatorem oddymiającym,

  • mała waga, która umożliwia użycie małych silników niewymagających uprawnień (jednocześnie ograniczając koszty). W razie konieczności przeniesienia łodzi, dokonują tego 4 osoby,

  • możliwość ewakuowania ludzi z różnych poziomów, dzięki stopniom tworzonym na relingach,

  • możliwość piętrowania w transporcie i magazynie,

  • zdolność poruszania się po grubym lodzie i taranowania lodu cienkiego i kruchego,

  • akcesoria takie jak drabinka dla nurków, platforma do napędu wentylatorem, koła kolejowe, uchwyty do transportu noszy, maszty holownicze.

To jedyne tego typu łodzie dostępne na europejskim rynku. Opracowane rozwiązania w połączeniu z małą wagą skutkują powstaniem narzędzia wielofunkcyjnego, pozwalającego na wiele więcej niż inne łodzie.

Chcesz zobaczyć system UNIBOOT na własne oczy? Masz taką okazję w dniach 8-10 czerwca w Kielcach, na targach KIELCE IFRE-EXPO.

Jeśli nie masz możliwości tam być – zadzwoń, lub skontaktuj się z przedstawicielem UNIBOOT przez stronę http://uniboot.pl/– który przyjedzie do Twojej jednostki.

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Galeria