Jak przygotować kalendarz strażacki z dedykowaną sesją?

Jak przygotować kalendarz strażacki z dedykowaną sesją?

Kalendarze strażackie to nie tylko tradycja i forma wsparcia dla Straży, ale także wizytówka Jednostki, dlatego należy zadbać o odpowiedni materiał, który będzie bazą do kalendarzy rozprowadzanych w Waszej okolicy. Zapoznajcie się z radami, dzięki którym przygotujecie kalendarz strażacki z dedykowaną sesją.

Wydawać by się mogło, że dedykowana sesja wiąże się ze sporymi kosztami. Jak wiadomo, fundusze Jednostek bywają różne, jednak ograniczone środki nie muszą przeszkodzić w przygotowaniu materiału, który będzie atrakcyjny dla odbiorcy. O czym zatem pamiętać podczas przygotowywania sesji do kalendarzy strażackich?

Kalendarze strażackie - na co zwracać szczególną uwagę?

Kalendarze są nie tylko użytkowym gadżetem, ale przede wszystkim wizytówką Jednostki. Jeśli zależy nam na jak najlepszym odbiorze, warto skupić się na profesjonalnym przedstawieniu Jednostki - dzięki temu kalendarze nie tylko będą atrakcyjne wizualnie, ale i pozwolą zbudować więź społeczną z mieszkańcami, którzy, nabywając kalendarz, dowiedzą się, kto dba o bezpieczeństwo w ich okolicy. Kompletując materiały, powinniśmy zatem skupić się zarówno na walorach technicznych, jak i artystycznych. Mówiąc o aspektach technicznych należy mieć na uwadze odpowiedni sprzęt - w miarę możliwości zdjęcia powinny być zrobione przy użyciu profesjonalnego aparatu fotograficznego. Dobra wiadomość jest taka, że obecnie telefony komórkowe wyposażone są w aparaty najwyższej jakości, które w razie braku innej alternatywy pozwolą również przygotować zdjęcia dobrej jakości. Natomiast jeśli o chodzi o walory artystyczne, pamiętajmy, że kalendarze powinny być atrakcyjne dla odbiorcy, a więc powinny się czymś wyróżniać na tle innych tego typu produktów. Nie warto jednak silić się na wyszukane zdjęcia, jeśli nie mamy konkretnej wizji - w takim wypadku nawet najprostsze, jednak naturalne zdjęcia obronią się lepiej niż stylizowane, sztuczne pozy.  

kalendarze osp   kalendarz strażacki   kalendarze strażackie

Zdjęcia do kalendarzy strażackich - pozowane czy w akcji?

Kalendarz, poza funkcją informacyjną, powinien również być atrakcyjną dekoracją, dlatego przygotowanie odpowiednich zdjęć jest niezmiernie istotne. Strażacy bez wątpienia budzą szacunek, jednak równocześnie, ze względu na rangę zawodu, jaki wykonują, zazwyczaj są postrzegani jako osoby poważne, często wycofane. Chcąc wytworzyć więź z mieszkańcami, warto pokazać bardziej codzienną, “ludzką” twarz strażaków - sesja do kalendarza będzie najlepszą okazją ku temu. Humorystyczne zdjęcia pełne zdrowego dystansu i pozytywnej energii z pewnością spotkają się z entuzjazmem odbiorców. Pod warunkiem rzecz jasna, że fotografie będą miały naturalny charakter. Jeśli nie należycie do osób rozrywkowych, nie silcie się na tego typu sesję - obiektyw aparatu bez trudu wychwyci sztuczne zachowanie i udawane emocje. Warto też postawić na spontaniczność - wielokrotnie najlepsze ujęcia powstają między pozowanymi zdjęciami, kiedy Strażacy nie skupiają się na odpowiednim ustawieniu czy wyćwiczonych minach, a po prostu zachowują się naturalnie - dlatego bardzo istotną kwestią jest zaangażowanie do współpracy fotografa, który potrafi uchwycić odpowiedni moment. To, że “ludzkie zdjęcia” są atrakcyjne dla potencjalnego odbiorcy, nie oznacza, że należy rezygnować z poważnych ujęć prezentujących np. pracę Strażaków podczas akcji. Takie zdjęcia z pewnością wzbudzą poruszenie, pogłębiając szacunek do ciężkiej pracy Strażaków, który w swoich działaniach poświęcają swoje zdrowie i życie w imię ratowania innych. 

Sesja do kalendarzy strażackich - o jakie warunki zadbać?

Odpowiednie światło i pogoda oraz atrakcyjne tło co prawda działają na korzyść podczas robienia zdjęć, jednak nie są wymogami koniecznymi. W każdej scenerii można przygotować sesję, która będzie atrakcyjna dla odbiorców. Jeśli jednak Jednostka nie ma możliwości skorzystania z fachowej pomocy doświadczonego fotografa, najlepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie materiałów zdjęciowych w pochmurny dzień - dzięki temu nie wystąpi problem z niedoświetleniem zdjęcia czy przepałami na jasnych elementach wozu. Aby urozmaicić zdjęcia, warto pomyśleć też o stosownych rekwizytach, których dobór powinien być podyktowany ogólną wizją, jaka dominuje podczas całej sesji. W tym przypadku również dobrze jest postawić na spontaniczność - każdy gadżet może okazać się przydatnym rekwizytem, który sprawi, że zdjęcie nabierze wyrazistości - zarówno stary chełm, jak i elementy pirotechniczne czy podstawowe wyposażenie towarzyszące Strażakom na co dzień. 

Przygotowanie materiałów do kalendarza z dedykowaną sesją jest sporym wyzwaniem, jednak wystarczą dobre chęci, by zebrać fotografie, które zachwycą odbiorców. Przed rozpoczęciem konkretnych działań warto w pierwszej kolejności przygotować plan sesji, który usprawni pracę. Nie można również zapominać o dobrym nastroju i zachowaniu naturalności w trakcie sesji - często to właśnie te czynniki mają największy wpływ na efekt pracy, w wyniku której powstają wyjątkowe zdjęcia. 

Wakacje to dobry czas na to, by przygotować dobrej jakości materiały, które można wykorzystać do produkcji kalendarzy strażackich. Zobaczcie nasze realizacje, gdzie znaleźć można zarówno kalendarze z profesjonalnymi sesjami, jak i przejmującymi zdjęciami z akcji, przedstawiającymi codzienny trud Strażaków.

 

ZOBACZ PRZYKŁADOWE KALENDARZE STRAŻACKIE (Kliknij tutaj)

 

 

Autor artykułu: strażackie.pl - kalendarze dla straży pożarnej

Zdjęcie główne: OSP Rzeszów-Budziwój

 

Strażacki.pl

Kalendarze strażackie to nie tylko tradycja


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus