Kolejne jednostki OSP okradzione! Druhowie proszą o pomoc

Kolejne jednostki OSP okradzione! Druhowie proszą o pomoc

Z piątku na sobotę nieznani sprawcy okradli jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kośminie. Łączna wartość skradziono oraz zniszczonego sprzętu druhowie wyceniają na około 70 000 zł! To jednak nie koniec kradzieży w jednostkach OSP.

Do naszej redakcji wpłynęła informacja, że dwa tygodnie wcześniej okradziono OSP Piekary, która jest oddalona o 30 km od OSP w Kośminie. Co ciekawe pod jedną i drugą jednostką świadkowie najprawdopodobniej widzieli takiego samego busa z takim samym poczatkiem numeru rejestracyjnego. Druhowie zgłosili sprawę na policję.

Lista skradzionego sprzętu OSP w Kośminie:
-Piła spalinowa Stihl MS271
-Piła spalinowa Stihl MS231
-Motopompa pływająca NIAGARA
-Motopompa szlamowa WX40
-Pompa Hydrauliczna Holmatro
-20 odcinków węża tłoczone W75
-20 odcinków węża tlocznego W52
-Siekiera
-Nożyce do cięcia drutu
-Skrzynka narzędziowa
-Kosiarka NAC LS53-750EX-HS

Jak piszą druhowie na swoim fanpage na facebooku -”Złodzieje włamali się również na sale. Uszkodzenia i straty są bardzo duże prosimy o udostępniania a jeśli ktoś ma jakieś informacje to bardzo prosimy o kontakt. Wspomniany sprzęt był kompletowany około 10 lat... Na chwilę obecną zostaliśmy wykluczeni z działań ratowniczo-gasniczych że względu na brak podstawowego wyposażenia... Prosimy udostępniać sprawcy prawdopodobnie poruszali się samochodem marki ranault początek rejestrach TK. Prosimy o udostępnienie... “.

Przyłączamy się do apelu. Jeżeli macie jakiekolwiek informacje które mogą pomóc w ujęciu sprawcy prosimy o kontakt z OSP lub policją.

Foto OSP w Kośminie

Strażacki.pl

Z piątku na sobotę nieznani sprawcy okradli jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kośminie. Łącz

Galeria

Czytaj również