Wrocław środa, 13 grudnia 2017

Ludzie uwięzieni w kolejce linowej

Ludzie uwięzieni w kolejce linowej

Wagonik wrocławskiej „Polinki” z kilkoma pasażerami na pokładzie zatrzymuje się w trakcie kursu nad Odrą. Służby zostają powiadomione o uwięzionych osobach. Na miejsce zostaje wysłana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa wysokościowego Wrocław-9.

„Polinka” to Kolejka Linowa Politechniki Wrocławskiej. Jej wagoniki wożą pasażerów nad Odrą między stacjami zlokalizowanymi na Wybrzeżu Wyspiańskiego i ulicą Na Grobli. W tym tygodniu „Polinka” została wykorzystana do ćwiczeń grupy ratownictwa wysokościowego. Od poniedziałku do środy kolejne zmiany ćwiczyły te same scenariusze. Ratownicy m.in. pomagali osobom uwięzionym w wagonikach i ratowali spadochroniarza, który zaplątał się w liny kolejki. Szkolenie odbywało się w godzinach od 10:00 do 13:00, codziennie uczestniczyło w nim kilkudziesięciu ratowników.

Podobne ćwiczenia odbyły się wcześniej w 2013 roku, a w styczniu 2017 roku ratownicy mieli okazje sprawdzić swoje umiejętności w prawdziwej akcji. Wtedy „Polinka” uległa awarii i w wagonikach zostało uwięzionych kilkanaście osób. Do zatrzymania kolejki doszło, zanim jeszcze wagoniki znalazły się nad wodą i pasażerowie zostali ewakuowani za pomocą drabin mechanicznych.

remiza998 750 100px

Diato_v1.png

Banner SLS Launch 750x100px

Galeria

Konrad Pluciński

Czytaj również