Kraków

,,Moto-historie'' w krakowskim Hangarze Czyżyny

,,Moto-historie'' w krakowskim Hangarze Czyżyny

W minioną niedzielę (09.09.2018 r.) w krakowskim Hangarze Czyżyny otwarto nową, stałą wystawę eksponatów należących do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Muzeum Ratownictwa w Krakowie. Wśród nich znalazło się wiele klasyków polskiego pożarnictwa, ratownictwa i Policji. Nie zabrakło też pokazów Państwowej Straży Pożarnej.

To kolejne klimatyczne miejsce z kawałkiem historii na mapie Krakowa - podkreślali w niedzielę mieszkańcy Krakowa i turyści, którzy zdecydowali się odwiedzić wystawę. Hangar znajduje się na terenie byłej zajezdni autobusowej w Krakowie-Czyżynach. Znalazło się w nim miejsce m. in. dla pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej Muzeum Ratownictwa w Krakowie, która ratuje od zapomnienia historię motoryzacyjną polskich służb mundurowych. Do tej pory zbiory Muzeum Ratownictwa w Krakowie, można było oglądać tylko podczas okolicznościowych wydarzeń. OSP Muzeum Ratownictwa borykało się też z problemami garażowania i przechowywania swoich pojazdów. Z okazji otwarcia wystawy, swoje wyposażenie oraz umiejętności zaprezentowała też Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego ,,KRAKÓW-2".

,,Moto-historie'' można zwiedzać od środy do niedzieli w godzinach 10:00-18:00. Bilet normalny kosztuje 10 zł., ulgowy - 7 zł., rodzinny (2 osoby dorosłe i 2 dzieci lub 1 osoba dorosła i 3 dzieci) - 25 zł. Jak podkreślają osoby, które widziały wystawę, warto się tam pojawić.

Materiał zdjęciowy dzięki uprzejmości www.Krakow112.pl

Strażacki.pl

W minioną niedzielę (09.09.2018 r.) w krakowskim Hangarze Czyżyny otwarto nową, stałą wystawę ekspo


Sklep pożarniczy Florian

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus